Biała sobota z powiatem poznańskim

Biała sobota z powiatem poznańskim

Od wtorku, 5 września rozpoczynają się zapisy na bezpłatne badania i konsultacje medyczne, które odbędą się 23 września br. na terenie Szpitala Powiatowego w Puszczykowie (ul. Kraszewskiego 11). Akcja w całości finansowana jest ze środków powiatu poznańskiego. Akcja, na którą zaprasza Jan Grabkowski, starosta poznański, w całości finansowana jest ze środków powiatu poznańskiego.

W godzinach od 11.00 do 15.00 zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań m.in. videodermatoskopem (w kierunku nowotworów skóry), mammograficznych dla kobiet w wieku od 50-69 lat, ciśnienia tętniczego krwi, cholesterolu i glukozy czy tkanki tłuszczowej. Ponadto lekarze będą udzielać bezpłatnych konsultacji w zakresie oceny ryzyka zachorowań na:

-  choroby sercowo-naczyniowe,

- boreliozę,

- cukrzycę.

Na zainteresowanych czekać będą też laryngolodzy i alergolodzy, a także będzie możliwość wykonania badania słuchu. Podczas białej soboty będzie możliwość skorzystania przez mieszkańców powiatu (od 50. roku życia) z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Na miejscu porad udzielać będzie dietetyk.

Dodatkowo na terenie Szpitala Powiatowego w Puszczykowie czynne będą punkty informacyjne NFZ, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, oraz punkty edukacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Od lat akcja, skierowana do mieszkańców powiatu poznańskiego, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku potrwa godzinę dłużej, jednocześnie też poszerzono grupę specjalistów, którzy udzielą chętnym fachowych porad. Całość badań i konsultacji jest finansowana z budżetu powiatu poznańskiego.

Aby mieć pewność skorzystania z bezpłatnych badań, warto zarejestrować się już wcześniej. Zapisy rozpoczynają się we wtorek, 5 września:

- od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00-15.00, nr tel. 61 84 18 822, 61 22 69 219.

- zapisy na badania mammograficzne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00-18.00, nr tel. 61 855 75 28. 

 

partner
partner
partner
partner
partner
partner
Realizacja: www.e1.pl
nlclose